Czujesz dumę, kiedy świeżo wyprasowany obrus i starannie poukładana zastawa witają gości przy stole? Niestety wystarczy przypadkowe szturchnięcie czy sekundowe drgnięcie dłoni, aby na czyściutkim materiale pojawiła się plama po jedzeniu. W takiej sytuacji przydaje się prostokątna podkładka z pałki wodnej, która chroni nie tylko tekstylia przed zabrudzeniem, ale także stół przed bezpośrednią stycznością z naczyniami rozgrzanymi ciepłymi potrawami. 

Prostokątna podkładka z pałki wodnej na stół – ochrona przed plamami i uszkodzeniami

Podkładka z rogożyny ma 1 cm grubości – skutecznie odizolowuje wrażliwe podłoże od źródła ciepła. Zabezpiecza m.in. drewno, płytę wiórową czy płytę MDF przed śladami po kubkach z gorącymi napojami. Używając plecionej podkładki na szklanym blacie, ograniczysz ryzyko powstawania rys, zwłaszcza jeżeli korzystasz z ciężkich naczyń, np. ceramicznych.

Duże wymiary plecionej podkładki w kształcie prostokąta (35,5 cm × 26 cm) pozwalają na wygodne rozmieszczenie zestawu obiadowego dla jednej osoby – filiżanki, sztućców i kompletu talerzy ułożonych jeden na drugim. Jeżeli szukasz ekologicznej maty wyłącznie pod talerz lub na stoliczek kawowy, sprawdź okrągłą podkładkę z pałki wodnej.

Jak czyścić plecioną podkładkę z rogożyny pod talerze?

Kupujesz akcesoria i naczynia, które nadają się do mycia w zmywarce? Wybierając podkładki z naturalnego materiału, musisz iść na małe ustępstwo. Rogożyna jest wysoce odporna na wodę, ale plecionka mogłaby nie wyjść cało z intensywnego programu zmywania i suszenia – szczególnie po długim kontakcie z detergentami. Szkoda ryzykować odkształceniami i przebarwieniami, zwłaszcza że regularne czyszczenie plecionej podkładki zajmie Ci najwyżej kilka minut.

O czym warto pamiętać?

  • Strzepuj okruszki z maty po każdym posiłku. Splot rogożyny jest gęsty, ale drobinki mogą wnikać w strukturę, więc zapobiegaj kumulowaniu się zanieczyszczeń. Gdyby tak się stało, użyj szczoteczki z miękkim włosiem do wymiecenia zabrudzeń.
  • Myj podkładkę z rogożyny w wyjątkowych sytuacjach. Nie trzeba jej moczyć po każdym użyciu.
  • Jeżeli wylejesz płyn na plecioną podkładkę, spłucz ją pod bieżącą wodą. Dopiero potem możesz użyć miękkiej gąbki z kroplą detergentu. Szorując pobrudzoną matę na stole, wetrzesz płyn w jej strukturę, dlatego lepiej najpierw oczyścić podkładkę pod strumieniem.
  • Susz podkładkę na płaskiej powierzchni. Możesz odcisnąć nadmiar wody papierowym ręcznikiem.

Wymiary podkładki

Długość 35,5 cm
Szerokość 26 cm
Grubość 1 cm
Materiał kufra Pałka wodna

Ostatnio oglądane produkty

  • Recently Viewed Products is a function which helps you keep track of your recent viewing history.
    Shop Now
Podkładka pleciona prostokąt widok góra
Podkładka pleciona prostokątna
40,00