Zdarza Ci się ubrudzić świeże nakrycie stołu? Nie chcesz zasłaniać drewnianej tekstury ze słojami ani obrusem, ani bieżnikiem, ale obawiasz się, że naczynia pozostawią po sobie nieestetyczne ślady? Za pomocą okrągłej podkładki z rogożyny ochronisz czysty obrus przed zachlapaniem i zabezpieczysz naturalny stół przed bezpośrednim kontaktem z gorącymi przedmiotami. Jeżeli chcesz zamówić matę mieszczącą cały zestaw obiadowy dla jednej osoby (włącznie z filiżanką i sztućcami), zobacz prostokątną podkładkę z rogożyny.

Jak wykorzystać okrągłą plecioną podkładkę pod talerz?

Pleciona podkładka na stół ma aż 24 cm średnicy, więc możesz na niej kłaść zarówno talerzyki deserowe, jak i duże talerze obiadowe. Sprawdzi się na co dzień i od święta – szczególnie podczas Wielkanocy obfitującej w wiklinowe ozdoby. Okrągła mata zabezpieczy również stolik kawowy – żeby espresso wywoływało tylko przyjemne pobudzenie, a nie zdenerwowanie plamami na meblu.

Połączenie różnych splotów i delikatnego zdobienia krawędzi sprawia, że okrągła podkładka z pałki wodnej jest nie tylko praktyczna, ale też dekoracyjna. Zastąpi koronkowe serwetki pod wazonami z kwiatami i stworzy klimatyczny nastrój ze świecą – w przypadku świeczki w słoiku kapiący wosk nie jest zagrożeniem dla plecionki 😉 Podkładka z rogożyny sprawdzi się także na komodzie w przedpokoju, na której trzymasz klucze, okulary przeciwsłoneczne oraz inne drobiazgi wyjmowane z kieszeni.

Jak myć plecioną podkładkę z pałki wodnej?

Czy plecioną podkładkę z pałki wodnej można czyścić w zmywarce? Co prawda rogożynę spotkasz nad jeziorami, stawami czy wolno płynącymi strumykami, ale to nie znaczy, że jest całkowicie odporna na dłuższy kontakt z wodą o wysokiej temperaturze. Poza tym pamiętaj, że mycie podkładki z rogożyny w zmywarce naraża plecionkę na przebarwienia detergentami i odkształcenia w trakcie suszenia. Zatem czyść ekologiczną matę ręcznie, aby utrzymać ją w dobrej kondycji.

  • Chcesz się pozbyć okruszków po śniadaniu z chrupiącym pieczywem w roli głównej? Po prostu wytrzep plecionkę. W usunięciu drobnych cząsteczek z zakamarków gęstego splotu pomoże Ci szczoteczka z miękkim włosiem.
  • Stało się – ogórkowa uciekła z łyżki wprost na plecioną podkładkę. Kiedy zachlapiesz rogożynę kremem, musem, sosem czy zupą, spłucz plamę pod bieżącą wodą i odciśnij wilgoć papierowym ręcznikiem. Szczególnie tłuste produkty mogą zostawić plamy na jasnej plecionce, więc przyda Ci się kropla detergentu i miękka gąbeczka. Nie używaj druciaka. Spłucz pianę, odciśnij nadmiar wody i zostaw podkładkę do wyschnięcia na płaskiej powierzchni.

Wymiary podkładki

Średnica 24 cm
Grubość 1 cm
Materiał koszyczka Pałka wodna

Ostatnio oglądane produkty

  • Recently Viewed Products is a function which helps you keep track of your recent viewing history.
    Shop Now
Podkładka pleciona okrągła
Podkładka pleciona okrągła
40,00